Muusika I ja II klassis

 

Head muusika- ja klassiõpetajad – kõik , kes esimeses kahes klassis lastega muusikaliselt tegevad on!
 

Mul on väga hea meel teid kutsuda tööpäevale, kus tutvustan kahe muusiku, õpetaja ja ravipedagoogi Christiane Kumpf`i ja Gerhard Beilharz`i raamatut „Harjutusteid pentatoonilise flöödi õppimiseks“
Wolfgang Wünsch, hiljuti siit ilmast lahkunud legendaarne saksa muusikaõpetaja, kes on ka Eesti waldorfliikumise alguse juures suure toetuse ja entusiasmiga olnud, ütleb raamatu kohta nii:

„Käesolev kirjatöö tutvustab lugejale pentatoonilise Choroiflöödi mängimist ja sellega seonduvat. Töö eriline väärtus seisneb ühele harjutusteele kutsumises. See harjutustee ei alusta kohalt, kus tulemuseks ongi tooni tekkimine, vaid tõesti kõige esimesest häälestumisest oodatavale muusikalisele sündmusele. Hoolikalt kirjeldatakse samme, kuidas inimene saab end muuta heli jaoks läbistatavaks. Sellest tulenevad voolav hingamine ja helisev toon, mida kuulamine armastavalt kontrollib.   
Igaühele, kes soovib, on need kirjeldused hästi järgitavad, kuna harjutusprotsessi ülesehitus on põhjalikult esitatud. Sealjuures läbistab muusikaline elamus ka selliseid protsesse, mida muidu meelsasti tehniliste eeltingimustena käsitletakse.
Õpiku teeb nii väärtuslikuks see, et ka kõige algsema toonitekitamise puhul muusikaelamuse sügavatest allikatest ammutatakse.
Kes sel moel Choroiflöödiga tutvuda tahab, see leiab siit ka palju väärtuslikke impulsse tööks lastega. Olemas on ka näited praktiliseks tööks klassis, aga seda pigem ergutusena isiklikust harjutamisest ammutavaks fantaasiaks. See raamat toetub ühele pedagoogika ürgsemale põhimõttele, et õpetaja enda poolne uuriv-avastav töö vabastab ka lastes sarnased jõud.“

Raamatus on kaks osa:

  • Õpetaja ettevalmistus
  • Töö õpilastega

Ja nõnda ehitame üles ka oma tööpäeva – esimese poole päevast tegeleme  õpetajale mõeldud harjutustega, teisel poolel aga pöörame tähelepanu tööle õpilastega. Palun võtke kaasa töövahend - pentatooniline Choroiflööt (kellel on).

Kursus toimub 12. märtsil Johannese Kool- ja Lasteaed Rosma
Registreerimine kurusele SIIN
Kursus on EVWLÜ liikmetele tasuta. Teistele 25 eurot. 

Ajakava

9.30-10.00 saabumine ja hommikukohv
10.00-13.00 I osa
13.30-14.30 Lõuna
14.30-18.00 II osa

„Lõppude lõpuks on asi ikka ja jälle selles, et elada sisse põhižesti: toone mitte ei tekitata, vaid need nö kuulatakse kohale „(Gerhard Beilharz)

Olete väga oodatud!

Riina Velmet