Maalimine värvist lähtuvalt II osa

Maalitunde ohverdatakse koolides sageli mõne muu tegevuse kasuks, kuid  maalimine võiks kujuneda pühaks ja puutumatuks, kui selle mõju ja eesmärki tõsiselt teadvustataks. Maalimise kaudu toetame inimese elujõude, tugevdame hinge. Tänapäeva inimese kõige suurem oht on, et ta elab ajus ja südameni ei jõuagi. Ühekülgsed intellektuaalsed võimed on ülehinnatud aina rohkem haigenevas inimkonnas.

Kui me värvidega ei tegele, muutume hinges tuimaks ja staatiliseks. Maalimiseks on eriti sobilikud vedelad vesivärvid, mis toovad liikuvust tunnetesse ja soojendavad ja elustavad meid. Kunsti kaudu saab ka kõige tagasihoidlikum inimene maailmas oma sõna öelda ja koha leida. Maalimise kaudu saame olla sotsiaalsed ja leida ühenduse paljude elunähtustega.

Seekordse maalikursuse teema on – maalimine värvist lähtuvalt. Värvihajutus on kui võimalus sisse elada värvide hingelisse olemusse. Õpetaja saab kõiki värvimaailma elamusi leida ja neid lastele õpetada. Me ei mängi värvidega, vaid toome kooskõla paberile. Värv on hingeelamus, ei midagi abstraktset mõistuse jaoks. Värvide tunnetus tekib hinges, meie keskkohas, kus asub ka süda - meie kõige tähtsam organ; me ei mõtle siin midagi välja, vaid otsime kooskõla värvide koos toimides. Aju ülesandeks jääb teadvustada seda, mida elati läbi hinges.

Kursusel on kolm osa. Soovitame osa võtta kõigist kolmest seminarist, kuid võib osaleda ka ainult ühel või kahel kokkusaamisel.
Kõik kolm päeva algavad kell 10.00  ja  lõppevad umbes kell 17.30. Vahepeal on kohvi- ja lõunapaus. 

Registreerimine on kohtade täitumise tõttu peatatud. 

Osalustasu on 25 eurot.
Waldorfkoolide ja -lasteaedade õpetajatele on kursus tasuta.
Lõunasööki ei pakuta. Võimalus kasutada kooli kohviku kööki või minna  kõrvalasuva Gardesti aianduskeskuse söögikohta Muru https://restoranmuru.ee/menuu/
​Kursus toimub Tartu Waldorfgümnaasiumis, Kreutzwaldi 64, Tartu.

Täpsem info ja küsimused Jane Tiidelepp  jane.tiidelepp@waldorfkool.info

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asukoht: 
Tartu Waldorfgümnaasium
Algus- ja lõppaeg: 
L, 11/23/2019 - 10:00