Värvimaailm ja maalimine

 

5. jaanuaril,  9. veebruaril, 9. märtsil, 13. aprillil ja  4. mail  2019 aastal, olete oodatud Tartu Waldorfgümnaasiumisse, kus Jane Tiidelepp jätkab oktoobris alustatud maalimiskursusega.

Oodatud on õpetajad, lapsevanemad, noored kunstihuvilised ning vanad tegijad. Eelnev maalimisoskus ei ole oluline. Kui kõigil maalimispäevadel ei saa osaleda, siis on see lubatud.

Kursusel uuritakse mida, kuidas ja kui palju maalida? Kas ja kui tähtis tund on maalitund? Mida värvid meiega teevad? Mis on õpetaja roll ja mida lapsed maalitunnis kogevad ja õpivad? 

Tavalise taju puhul avalduvad tunded rõõmus või kurbuses ja paljudes vahevarjundites, mis on selgelt sõnastatud ka keeles – roosad prillid, kadedusest roheline, must masendus, sinine esmaspäev, kuldne süda jne. Oma hinges oleme värv. Hingele on värvid sama vajalikud kui kehale õhk. Me toitume värvidest. Meie kehad hingavad õhku, ilma nad surevad; meie hinged hingavad värvi - ilma selleta jääme haigeks. Kevadiste koolituspäevade eesmärk on saada osavamaks tehnikas ja kasvatada teadlikkust ja tundlikkust. Kogemus on asendamatu asjade mõistmisel. Selleks tuleb maalida, maalida ja veelkord maalida. 

Registreerimine on vajalik. Palun klikake  SIIN 

Osalustasu on 15 eurot päev või 60 eurot kogu kursus.
Waldorfkoolide ja lasteaedade õpetajatele on kurus tasuta.

Lõunasöögi ja muu korralduslik info saadetakse registreerunutele.

Kursuste päevakava

11.00 - 12.00 – sissejuhatus ja tagasivaade eelmisele kursusele
12.00 - 12.45 – maalimine, tööde vaatlus
12.45 – 13.00 - kohvipaus
13.00 – 14.00 – Rudolf Steineri teksti analüüs
14.00 – 14.45 –maalimine, tööde vaatlus
14.45 – 15.30 – lõunapaus
15.30 – 16.15 – maalimine, tööde vaatlus
16.15 – 17.00 – tagasivaade tehtule, kogemused, uued küsimused, kokkuvõte

Jane Tiidelepp on õppinud Eesti Kunstiakadeemias vabade kunstide erialal 2004-2006. 2017 omandanud bakalaureusekraadi Tartu Ülikooli maalierialal. Sügisest 2017 õpib Tartu Ülikooli kunstiajaloo magistriõppes. Ta on Eesti Maalikunstnike Liidu liige, osaleb näitustel ja tema töid on erakogudes üle Eesti.

Jane on omandanud hungaroloogia MA 2001 Tartu Ülikoolis. Täiendanud Tartu Ülikooli kursusel waldorfpedagoogika I, II ja III kooliastmes 2011-2012. aastal. Jane oli  7 aastat klassi- ja kunstiõpetaja Aruküla Vaba Waldorfkoolis, viinud läbi maalimise töötubasid suvistes lastelaagrites ja koolitusi waldorfkooli õpetajatele ja lastevanematele.
Hetkel juhendab maaliringi lastele ja täiskasvanutele Tartu Waldorfgümnaasiumi juures.
Jane lähtub paljuski Johann Wolfgang von Goethe värviteooriast ja Rudolf Steineri värviõpetusest, lisaks kasutab Liane Collot d´Herbois ja dr Margaret Hauschka väljatöötatud harjutusi ja materjale.
Jane on  nelja lapse ema ja Tartu Waldorfgümnaasiumi lapsevanem.