Maalimine waldorfkoolis ja enesekasvatuse harjutused õpetajale. Värvidest ja nende mõjust antroposoofilise käsitluse järgi.

Kursusele  on oodatud kõik huvilised, eelnev maalimiskogemus ja/või oskus ei ole vajalik.
Kursusel tegeletakse  küsimustega - Millest maalimisel alustada? Miks värvid inimesele tähtsad on? Mida ja kuidas waldorfkoolis maalida ning kuidas õpetaja ennast ise toetada saab? Kust leida materjali maalitundide ettevalmistusel?

Registreerimine on vajalik. Palun klikake  SIIN 

Osalustasu on 25 eurot.
Waldorfkoolide ja -lasteaedade õpetajatele on kurus tasuta.

Töövahendid, materjalid ja kohvipausid on kursuse hinna sees.
Lõunasööki ei pakuta. Võimalus kasutada kooli kohviku kööki või kõrvalasuva Gardesti ainaduskeskuse söögikohta Muru. Täpsem info siin: https://restoranmuru.ee/menuu/

Kursus kestab 10.00 - 18.00

Orienteeruv päevakava:

10.00 tervituskohv, sissejuhatus, maalimine ja tööde vaatlus
12.00 sirutuspaus
12.15 loeng, maalimine ja tööde vaatlus
14.00 lõuna
14.45 loeng, maalimine ja tööde vaatlus
16.15 kohvipaus
16.45 loeng, maalimine ja tööde vaatlus ja kokkuvõte
Võta kaasa kõik küsimused või veel parem, saada mailiaadressile jane.tiidelepp@gmail.com
Vajalik on paber ja pliiats märkmete jaoks ja riided, mis ei karda määrdumist.
Ole õigel ajal kohal!

Olen Jane Tiidelepp,  õppinud Eesti Kunstiakadeemias vabade kunstide erialal 2004-2006, 2017. aastal omandanud bakalaureusekraadi Tartu Ülikooli maalierialal teemal „Vastsündinu kunstis. Valgusekartus“ ja 2019. aastal  magistrikraadi TÜ kunstiajaloo osakonnas teemal „Neitsi Maarja representatsioon Eesti rahvuslikus kunstis“. Olen olnud 7 aastat klassi- ja kunstiõpetaja Aruküla Vabas Waldorfkoolis, viinud läbi maalimise töötubasid suvistes lastelaagrites ja koolitusi waldorfkooli õpetajatele ja lastevanematele.

Olen õppinud erinevatel waldorfpedagoogika kursustel alates 2000. aastast, osalenud koolitustel Dornachis, Rootsis ja Eestis. Maaliõpetusel lähtun paljuski Johann Wolfgang von Goethe värviteooriast ja Rudolf Steineri värviõpetusest ning pedagoogilistest näpunäidetest. Oma töös kasutan harjutusi Margarethe Hauschka ja Liane Collot d´Herbois´ varamust, kes mõlemad on antroposoofilise kunstiteraapia rajajaid koos R. Steineriga.

Olen nelja lapse ema ja Tartu Waldorfgümnaasiumi lapsevanem.