Bothmer-võimlemine ja liikumisõpetus waldorfkoolides

Sissejuhatav kursus:

Bothmer-võimlemine ja liikumisõpetus waldorfkoolides

REGISTREERIMINE KURSUSELE ON LÕPPENUD. KÕIK KOHAD ON TÄIS.

16.-18.november Tartus.

reedel kell 19:30 -21:00,
laupäevall kell 9-18
pühpäeval kell 9-12.

Kursusele on oodatud nii waldorfkoolide liikumisõpetajad, klassiõpetajad,  kui ka liikumisõpetajad  ja liikumishuvilised mujalt. 

Kursust viib läbi Eric van Wijnen 

Bothmer-võimlemise nädalalõpp 16.- 18. november Tartus

Bothmer-võimlemine kätkeb endas kõiki liikumisviise, mida inimesele tema keha võimaldab, et luua sisemine seos ruumikvaliteetide ja iseenda ning oma olemusliikmete vahel. Fritz Graf von Bothmeri poolt väljatöötatud harjutused on selliste protsesside tihendatud tulemus, mis võimaldab inimesel tema arengus tasakaalu luua või ka taastada, kui see on kaotsi läinud. See protsess juhib meid elava mõisteni ruumist.
Bothmer-võimlemine lähtub universaalsestest ürgfenomenidest, kuidas inimene oma püstiasendit ja oma keha kogeb. Areng on ju vastavalt vanusele ja ajastule erinev ning üha jätkuvas protsessis. Nooremad lapsed kogevad liikumisharjutusi veel pildiliselt, suuremad poisid ja tüdrukud toetuvad enam geomeetrilisele selgusele, puberteedieas vajuvad noored raskusesse. Mida enam kasvab teadlikkus iseendast ja oma kehast, seda enam toetavad paljud noortele suunatud liikumis- ja sportimisvõimalused nende võimekust isikliku sisemise tasakaalu loomisel. Liikuv orientiir koos ruumikvaliteetidega ühendab elu kooskõlas kogemuste paljude eri vormidega. Üleval ei tähenda ju mitte ainult ülal, seal on ka taevas, all ei ole ainul alumine, seal asub maapind. Parem ja vasak kätkevad endas tasakaalusuhet andes ja vastu võttes, ees ja taga avavad mitmeid lähenemisvõimalusi eneseväljendamise, enese sissepoole pöördumise ja ka millegi enese omaks tegemise kohta.
Algidee, ühendada võimlemises ruum ja vastandruum, tuli Rudolf Steinerilt. Fritz Graf von Bothmer töötas välja sellest lähtuvalt harjutuste kontsentraadi oma toonastele õpilastele Stuttgarti esimeses waldorfkoolis. Kuuekümnendatel aastatel tekkinud koolituspaigad arendasid harjutusi edasi, ühendades ruumi ja inimest, luues konkreetse seose füsioloogia ning anatoomiaga. 
21. sajand esitab uusi küsimusi vastutuse kohta, mis läbi liikumise areneb ja muutub.
Eeloleval nädalalõpul on võimalus igaühel endal kogeda mõningaid bothmer-võimlemise harjutusi ja mängida koos erinevaid mänge. Jutuks tulevad ka waldorfkooli spordiõpetuse tagamaad.

Oled südamest teretulnud!

Eric van Wijnen
Bothmer-võimlemise õpetaja
Spordiõpetaja Berliinis

Vt lisainfot ka siit: http://www.bothmer-movement.eu/

Kursuse hind on 50 eurot.

Eesti  Vabade Waldorfkoolide- ja Lasteaedade Ühenduse  liikmesorganisatsioonide õpetajatele 30 eurot.

Vajalik on mugav sportlik riietus ja sportlikud jalanõud.

Koolitus toimub Tartu Waldorfgümnaasiumis Kreutzwaldi 64.