Tere tulemast meie kodulehele!

Eesti Vabade Waldorfkoolide- ja lasteaedade Ühendus (EVWÜ) on tegutsenud 1990-ndate algusest, ajast, mil loodi esimesed waldorfkoolid Eestis. Ühised eesmärgipüstitused, arutelud, koolitused, õppevahendite, kirjanduse jm. koolieluks vajaliku hankimine ja jagamine oli vastrajatud koolide tiheda koostöö sisuks. 
Ametlikult registreeriti MTÜ Eesti Vabade Waldorfkoolide Ühendus 1997.a. aprillis.

1. klasside õpetajate kokkusaamine

22. oktoober on  tänased I  klassi õpetajad  oodatud Viljandisse, kus  toimub I klassi õpetajatele õpetajalt-õpetajale kokkusaamine. Alustatakse kell 11.00.  Kaasa võtta 5 eurot  (lõuna- ja kohvipausidetasu) ning   igasugust materjali,  mida saab teistega jagada.
Järgmised ametlikud I klassi õpetajalt-õpetajale kokkusaamised juba 2019 aastal, 4. jaanuaril ja 30.märtsil. 

Käsitööõpetajate kursus

23.- 25. oktoober toimub Tartu Waldorfgümnaasiumis kursus waldorfkoolide käsitööõpetajatele. Oodatud on ka kõik teised huvilised, kes soovivad kogeda ja teada, mis ühes waldorfkooli käsitöötunnis toimub.

Tiiu Bläsi-Käo juhendamisel räägitakse waldorfkoolide käsitöötundide taustast, miks, mida ja kuidas tehakse, millele tuleb tähelepanu pöörata ning mis on kõige selle tulemus.

Kursusele tuleb registreeruda SIIN

Osalustasu on 30 eurot. Waldorfkoolide- ja lasteaedade õpetajatele on kurus tasuta

Värvimaailm ja maalimine

20. oktoobril, kell 11.00 - 17.00 olete oodatud Tartu Waldorfgümnaasiumisse, kus Jane R. Tiidelepp alustab uue maalimiskursusega. Oodatud on õpetajad, lapsevanemad, noored kunstihuvilised ning vanad tegijad. Eelnev maalimisoskus ei ole oluline.

Kursusel uuritakse mida, kuidas ja kui palju maalida? Kas ja kui tähtis tund on maalitund? Mida värvid meiega teevad? Mis on õpetaja roll ja mida lapsed maalitunnis kogevad ja õpivad? 

Jagatakse kogemusi, analüüsitakse Rudolf  Steineri värviloengute tekste, otsitakse küsimustele vastuseid ja muidugi maalitakse!

Waldorfpedagoogika kursus lasteaednikele TÜ-s

 

Waldorfpedagoogika kursus lasteaednikele TÜ-s

 

27. juunil 2018 algab Tartu Ülikoolis 3-aastane waldorfpedagoogika täiendõppekursus kasvatajatele. 

Kursust viivad läbi õppejõud Saksamaalt (Waldorferzieherseminar Stuttgart) ja Eesti kogenud waldorfpedagoogid. Sisult sarnaneb kursus Stuttgardi kasvatajate seminari väljaõppega.

Nii ei pea välismaale õppima minema!

Kursus koosneb 30 moodulist, maht on 1200 tundi, hind 4800 eurot. Tasuda saab  osade kaupa. 

Registreerumine:

TWS Sissejuhatus üldisesse inimeseõpetusse ja dramaatilised žestid

12.mail ootame  kurusele kõiki waldorfpedagoogikast ja antroposoofiast huvitatuid!

Meelis  Sügise sissejuhatuses üldisesse inimõpetusse  tuleb juttu antroposoofilisest vaimuteadusest lähtuvalt inimese kolmeliikmelisusest: keha-hing-vaim.  Loeng toetub värskelt ilmunud  R.Steineri  raamatul "Üldine inimeseõpetus kui pedagoogika alus"  (raamatu saab  seminaril osta 15 euroga) tutvustus SIIN
Külli Volmer harjutab osalejatega kevadluulet, tähelepanu saavad hingamine ja kõnezhestid.